قابلیت های کیلدی Crm چیست ؟

نرم افزار کلیک ویو  ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو ,  فیلم کلیک وی   , دانلود کلیک ویو

رایج ترین ویژگی های CRM

ذکر این نکته ضروری است که راهکار یکتایی که برای همه قابل استفاده باشد وجود ندارد. با این وجود ویژگی هایی که بیش از همه در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری پیاده سازی شده است به شرح زیر است:

بخش بندی مخاطبین

بخش بندی مخاطبین با استفاده از برچسبها (tag) یا فیلدهای سفارشی برای دسته بندی مشتریان. برای مثال یک شرکت مخاطبین خود را به دسته های مشتریان، فروشندگان، مشتریان خاص، کارکنان و … دسته بندی می کند.

یکپارچگی با وبسایت شرکت

این ویژگی باعث می شود که سیستم CRM با مشتریان وبسایت ارتباط برقرار کند. مثالی از این دست وقتی اتفاق می افتد که به محض این که یک رویداد در CRM اتفاق می افتد، به صورت خودکار در وبسایت دیده شود. یک مثال دیگردر این رابطه، قرار دادن فرم تماس در سایت است به صورتی که اطلاعات این فرم به سیستم CRM داده شود تا یک رکورد (سطر) جدید به مشتریان بالقوه اضافه شود.

درگاه پرداخت

درگاه پرداخت امکان خرید را در وبسایت شرکت به وجود می آورد و اطلاعات مربوطه را در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ذخیره می کند.

مدیریت کمک های مالی

این ویژگی کمک مالی حامیان را مدیریت می کند و امکان گزارش گیری از کمک های انجام شده را فراهم می کند.

مدیریت رویدادها

رویدادها شامل ثبت نام، مشارکت، پرداخت و مواردی از این دست می شود. با این قابلیت امکان مدیریت و نظارت بر رویدادها و گزارش گیری در CRM به وجود می آید.

مدیریت اعضا

مدیریت عضویت شامل ثبت نام، تمدید، پرداخت و … می شود.

یکپارچگی با سیستم ایمیل مارکتینگ (مثل Mailchimp)

این قابلیت امکان همگام سازی مخاطبین در سیستم ایمیل مارکتینگ را با CRM به وجود می آورد تا مانع از ثبت مخاطبین تکراری شود.

مدیریت کمپین بازاریابی

یک کمپین بازاریابی موفق معمولا، مضمون یا تم مشخصی را دنبال می‌کند و شامل مجموعه‌ای از رویکردها برای بهتر دیده شدن در بازار است. در شرایط بازار پرهیاهو، خیلی بعید به نظر می‌رسد که یک پیام تبلیغاتی ازطریق رسانه‌ای واحد تنها با یکبار انتشار به خوبی دیده شود بنابراین باید به گونه ای برای شناساندن محصولات عمل کرد که به صورت یک مجموعه از رویکردها انجام شود.

مدیریت نظرسنجی ها

با وجود این قابلیت می توان نظرسنجی را در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری برای مخاطبین ایجاد کرد و از نظرسنجی ها گزارش گیری کرد.

مدیریت موارد خاص

این قابلیت به مواردی از مشتریان که گردشگارهای پیچیده و نیاز به فرآیندهای زیادی دارد مربوط می شود و این گونه موارد را مدیریت می کند.

مدیریت داوطلبان

مدیریت ثبت نام، شارکت و گزارش گیری در فعالیت های داوطلبانه. این ویژگی یکی از قابلیت های مهم در NGO ها و سازمان غیرانتفاعی است.

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد  ,دولت الکترونیک , معماری سازمان ,  سیستم ساز

درصدها نشان می دهند که قابلیت مورد نظر در چند درصد از سیستم های پیاده سازی شده وجود داشته است. همان طور که در نمودار فوق می بیند قابلیتی که بیش از همه پیاده سازی شده است بخش بندی مخاطبین است.

در رده های بعدی این فهرست یکپارچگی با وبسایت، درگاه پرداخت و مدیریت اعضا قرار گرفته اند. این نتایج نشان می دهد که نقطه تمرکر اکثر سازمان ها مخاطبین وبسایت است. به همین دلیل به دنبال یکپارچه کردن سیستم مدیریت ارتباط با مشتری با وبسایت هستند تا تعاملات خود با مشتریان بالقوه را همزمان با مشتریان فعلی دنبال کنند.

مدیریت رویدادها ویژگی رایج دیگری است. از آنجا که سازمانها به راه اندازی کارگاه و سمینار برای عموم و مشتریان فعلی خود می پردازند این قابلیت یک ویژگی پرطرفدار است. وجود این قابلیت به عنوان بخشی از CRM این اطمینان خاطر را برای سازمان فراهم می کند که این اطلاعات در یک نقطه مرکزی قرار می گیرد.

منبع : bi پلاس

نرم افزار هوش تجاری , داشبورد مدیران , داشبورد مدیریتی , گزارش ساز , نرم افزار داشبورد

نرم افزار کلیک ویو ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو , فیلم کلیک وی , دانلود کلیک ویو

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد ,دولت الکترونیک , معماری سازمان , سیستم ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.