بهترین نرم افزارهای هوش تجاری در سال 2023│بهترین داشبورد BI

تلاش سازمان‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ برای انتخاب بهترین ابزارهای هوش تجاری به‌طور پیوسته در حال افزایش است. شرکت‌ها با ابزارهای هوش تجاری می‌توانند چشم‌اندازهای جدیدی را برای رشد کشف کنند، ROI را بهینه کنند و با بهره‌گیری از بینش‌های داده مزیت رقابتی کسب کنند.

بسیاری از کسب‌وکارها از بهترین ابزارهای هوش تجاری برای تسریع و ساده‌سازی عملیاتشان استفاده می‌کنند. محور اصلی ارزش هوش تجاری (BI) این واقعیت است که تصمیم‌گیری مبتنی بر داده را امکان‌پذیر می‌کند که در سال‌های اخیر نیاز هر کسب‌وکاری است.

یک متخصص در زمینۀ هوش تجاری (BI) باید در استفاده از ابزارهای نرم‌افزاری خاص مهارت داشته باشد. ابزار هوش تجاری شامل تکنیک‌ها، طرح‌ها و فناوری‌هایی است که شرکت‌ها برای جمع‌آوری، پردازش و تجزیه داده‌ها استفاده می‌کنند.

طبق گزارش Forbes، حدود 54 درصد از شرکت‌ها ابزارهای هوش تجاری ابری را برای استراتژی‌های فعلی و آیندۀ کسب‌وکارشان ضروری یا مؤثر می‌دانند. بیایید بررسی کنیم که چرا ابزارهای هوش تجاری بسیار مهم هستند.

نرم افزار داشبورد مدیریتی

بهترین داشبورد مدیریتی

چرا از نرم افزار هوش تجاری (BI) استفاده کنیم؟

ما اکنون بخشی از دنیای بزرگ داده محور هستیم که در آن هر شرکتی حجم عظیمی از داده‌ها را برای جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل و تفسیر در اختیار دارد. کسب بینش از این داده‌ها تأثیر زیادی بر فرایندها و عملکرد یک شرکت دارد. به همین دلیل است که شرکت‌های بیشتری به استفاده از بهترین ابزارهای هوش تجاری متکی هستند.

نرم افزار داشبورد مدیریتی

اهمیت داشبورد BI

یک کسب‌وکار به‌طور بالقوه می‌تواند بینش داده‌های نامحدودی را به‌صورت دستی کسب کند، اما دلایل مهم زیادی برای استفاده از نرم افزار هوش تجاری وجود دارد. سازمان‌ها با استفاده از BI، می‌توانند داده‌ها را از منابع مختلف بسیاری با یکدیگر ترکیب و آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنند و سپس نتایج را به ذینفعان مرتبط انتقال و ارتباط مناسب را برقرار کنند. درنتیجه کسب‌وکارها می‌توانند تصویری جامع از چشم‌انداز سازمانشان را ببینند و تصمیم بگیرند که چگونه باید ادامه دهند. هر تصمیم سازمانی ریسک‌های مختلف مرتبط با خودش را دارد، اما زمانی که از راه‌حل قوی و مؤثر BI استفاده می‌شود؛ اهمیت این ریسک‌ها کمتر می‌شود. سازمان‌هایی که از هوش تجاری استفاده می‌کنند در دنیای مبتنی بر داده‌ها قادر به پیشرفت هستند؛ زیرا آماده‌اند تا با هر چالشی مقابله کنند.

بهترین ابزار هوش تجاریبهترین داشبورد مدیریتی

ابزارهای BI برای بهبود دید و همچنین کارایی یک کسب‌وکار و شناسایی رفتار مشتری مفید هستند. ابزارهای هوش تجاری با جمع‌آوری داده‌ها از محیط کسب‌وکار به‌صورت پویا به تصمیم‌گیری اثربخش کمک می‌کنند. اکنون بیایید بهترین ابزارهای هوش تجاری را بررسی کنیم. 6 مورد از بهترین ابزارهای BI در سال 2023 که کسب‌وکارها از آن‌ها جهت پیشرفتشان استفاده می‌کنند در ادامه معرفی شدند.

Zoho Analytics

نرم افزار داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی

ابزار Zoho Analytics BI به کاربران اجازۀ ایجاد داشبوردهای بینش افزا و همچنین تصویرسازی داده‌ها را می‌دهد. این ابزار BI یک پلتفرم تجزیه و تحلیل سلف سرویس است که با یک دستیار مجهز به هوش مصنوعی کار می‌کند. این داشبورد مدیریتی BI به کاربر اجازه می‌دهد تا سؤالی را بپرسد و پاسخ‌های هوشمندانه‌ای را در قالب گزارش به او ارائه می‌دهد.

با Zoho Analytics می‌توان داده‌ها را برخی از اوقات طرح‌ریزی کرد، زیرا همگام‌سازی داده‌ها را طرح‌ریزی کرده است. این ابزار BI بیش از 100 کانکتور آماده برای فضای ذخیره‌سازی ابری (cloud drives)، برنامه‌های کاربردی کسب‌وکار و پایگاه‌های داده دارد.

این نرم افزار هوش کسب و کار همچنین یک تجزیه‌وتحلیل یکپارچه از کسب‌وکار است که به تجزیه‌وتحلیل داده‌ها از برنامه‌های کاربردی دیگر کسب‌وکار کمک می‌کند. این نرم افزار BI دارای یک دستیار هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای تجزیه‌وتحلیل افزوده است که با راه‌حل‌هایwhite label برای تجزیه‌وتحلیل‌های تعبیه‌شده یا پورتال‌های BI/تحلیلی اضافه شده است.

Dundas BI

نرم افزار داشبورد مدیریتی

نرم افزار BI

Dundas BI یکی از بهترین ابزارهای هوش تجاری برای گزارش‌های شخصی‌سازی‌شده و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها است. این داشبورد BI، داده‌ها را تولید، تجزیه‌وتحلیل و تصویرسازی می‌کند و همچنین بینش‌های مبتنی بر داده را در لحظه یا همان زمان واقعی ارائه می‌دهد. تمام این بینش‌های داده در قالب گزارش‌ها، داشبوردها و تجزیه‌وتحلیل بصری داده‌ها ارائه می‌شوند.

Qlik: بهترین ابزار گزارش دهی هوش تجاری

نرم افزار داشبورد مدیریتی

نرم افزار داشبورد مدیریتی

Qlik یکی از بهترین ابزارهای گزارش‌دهی هوش تجاری است که به شما در توسعۀ تجزیه‌وتحلیل کمک می‌کند و نحوۀ ارتباط داده‌ها را نشان می‌دهد. این داشبورد مدیریتی، داشبوردهایی را برای یکپارچگی و ادغام داده‌های چند ابری (multi-cloud) در اختیار کاربر قرار می‌دهد. Qlik یک ابزار BI را ارائه می‌دهد که بدون نیاز به یادگیری دانش کدنویسی، داده‌ها را مستقر، طراحی و مدیریت می‌کند.

Qlik Sense یک پلتفرم اختصاصی رایگان است که از نمایه‌سازی در حافظه (in-memory indexing) برای حفظ روابط داده استفاده می‌کند تا به کسب‌وکارها در تصمیم‌گیری مؤثر کمک کند. همچنین دارای 3 نسخه مهم است که عبارت‌اند از Qlik Sense Desktop، Qlik Sense Enterprise و Qlik Sense Cloud.

Sisense

نرم افزار داشبورد مدیریتی

بهترین داشبورد مدیریتی

Sisense یک ابزار BI اختصاصی End-to-End و همچنین یک ابزار نرم‌افزار تحلیل کسب‌وکار بسیار محبوب است. این نرم افزار BI به‌طور ویژه برای کاربرانی طراحی شده است که مهارت کافی ندارند یا به استفاده از ابزارهای هوش تجاری عادت ندارند.

برخی از ویژگی‌های جالب و بسیار سودمند Sisense عبارت‌اند از: Data Visualization، Ad-hoc Reports، Ad hoc Analysis، Ad hoc Queries. این ابزار BI دارای عملکردهای تجزیه‌وتحلیل متنی پویا و قوی است و روی تلفن همراه و به‌صورت مبتنی بر وب توسعه بافته است.

با استفاده از Sisense، کاربر می‌تواند تجزیه‌وتحلیل گسترده‌ای را انجام بدهد و داده‌های پیچیده را از طریق تصویرسازی تفسیر کند که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را اخذ کنند. برخی از ویژگی‌های دیگر عبارت‌اند از شاخص‌های کلیدی عملکرد، تجزیه‌و‌تحلیل سودآوری، و برنامه‌ریزی استراتژیک.

Datapine: بهترین پلتفرم هوش تجاری

نرم افزار داشبورد مدیریتی

بهترین نرم افزار داشبورد مدیریتی

Datapine یک ابزار BI است که به کاربر اجازه می‌دهد داده‌ها را از منابع مختلف به یکدیگر مرتبط کند و داده‌های جمع‌آوری‌شده را با استفاده از تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی‌کننده و هوش مصنوعی تجزیه‌وتحلیل کند. با تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده کاربر می‌تواند داشبوردهای قدرتمند کسب‌وکار را ایجاد کند یا گزارش‌های سفارشی‌سازی‌شده تولید کند. ابزار Datapine BI یک راه‌حل قدرتمند برای کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای است و می‌تواند برای توابع، پلتفرم‌ها و صنایع مختلف پیاده‌سازی شود.

Datapine بهترین پلتفرم هوش تجاری برای کاربران غیر فنی است زیرا ویژگی‌هایی را هم برای کاربران در سطح پیشرفته و هم برای کاربران کسب‌وکار در سطح متوسط ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار دارای یک رابط بصری کشیدن و رها کردن (drag-and-drop) است و بسیاری از ویژگی‌های جالب و مفید مانند تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی‌کننده با استفادۀ آسان، داشبوردهای تعاملی، ابزارهای گزارش دهی متعدد و بینش‌های هوشمند داده‌های تولیدشده توسط هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد.

Oracle Analytics

نرم افزار داشبورد مدیریتی

بهترین نرم افزار BI

Oracle Analytics یک ابزار BI است که به کسب‌وکارها در تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، گزارش‌دهی، مدیریت داده‌ها، یکپارچه‌سازی، دادن هشدار و غیره کمک می‌کند. این ابزار دارای قابلیت‌های تجزیه‌وتحلیل افزوده برای کمک به کاربران در تجزیه‌وتحلیل بینش‌های هوش تجاری است.

Oracle Analytics از هوش مصنوعی تعبیه‌شده و فناوری یادگیری ماشین برای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و پیش‌بینی داده‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر استفاده می‌کند. ویژگی‌های اصلی آن عبارت‌اند از Augmented Analytics، Mobile Exploration، Data Connectors. با استفاده از این ابزار BI، کاربر با استفاده از مدل پیش‌بینی‌کننده یا تحلیل سناریوی what-if به بینش‌های مالی مبتنی بر داده دسترسی دارد.

Oracle Analytics دارای داشبورد سلف سرویس و همچنین دارای چهار محصول فرعی است که عبارت‌اند از Oracle Analytics Cloud، Oracle Analytics Server، Oracle Fusion Analytics و Oracle Essbase.

هوش تجاری فرایند بهبود هوشمندانۀ عملکرد کسب‌وکار است. به دلیل پیچیدگی کسب‌وکار، این هدف مهم به‌ندرت با استفاده از روش دستی انجام می‌شود. اما این کار با استفاده از فناوری‌های پیشرفتۀ گزارش‌دهی هوش تجاری ساده و قابل انجام است. ابزارها یا پلتفرم‌های هوش تجاری بر اساس الزامات شرکت و فناوری‌ها به‌سرعت در حال تحول و مستعد تغییر هستند، اما در حال حاضر ثابت شده است که آن‌ها مؤثرترین راه برای دستیابی به اهداف کسب‌وکار هستند. بنابراین استفاده از داشبوردهای مدیریتی یک الزام برای کسب‌وکارها است.

یکی از بهترین نرم‌افزارهای داشبورد مدیریتی، نرم افزار داشبورد مدیریتی رامیکس است که برای هر سازمانی در هر اندازه‌ای مناسب است. شرکت داده پردازان کوشای پاسارگاد پس از سال‌ها تجربه در حوزۀ پیاده‌سازی پروژه‌های هوش تجاری و داشبورد مدیریتی با هدف سهولت در انتخاب نرم افزار BI، طرح رایگان استفاده از نرم افزار داشبورد مدیریتی رامیکس را ارائه کرده است. شما می‌توانید این نرم افزار داشبورد مدیریتی را به‌صورت آزمایشی نصب کنید و بررسی کنید که آیا جوابگوی نیاز سازمان شما است یا خیر. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.