هوش تجاری چابک چیست؟

نرم افزار کلیک ویو  ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو ,  فیلم کلیک وی   , دانلود کلیک ویو

Agile BI یا هوش تجاری چابک یک معماری انعطاف پذیر و گسترش پذیر است که باعث توسعه سریع و تکرار شونده نرم افزار می شود. هوش تجاری چابک همچنین باعث کاهش هزینه های ذخیره سازی داده ها می شود. معماری چابک به سازمانها امکان می دهد به سرعت با نیازمندی های در حال تغییر کسب و کار خود سازگار شده و هزینه کلی مالکیت (TCO) راهکار هوش تجاری خود را کاهش دهند. در نتیجه شرکتها می توانند به سرعت و بدون دردسر به شرایط متغیر بازار واکنش بدهند. به صورت خلاصه هوش تجاری چابک با تفکر “با کمتر بیشتر انجام بده” در حوزه فناوری اطلاعات ارائه می شود.

انعطاف پذیری، گسترش پذیری و قابلیت تامین مالی راحت برای Agile BI شیوه به کارگیری هوش تجاری را توسط شرکتها متحول کرده است. معماری هوش تجاری چابک پایه و اساس نسل بعدی قابلیتهای هوش تجاری مانند هوش تجاری موبایل، سلف سرویس و کلان داده ها ست.

هوش تجاری چابک برای پاسخگویی به نیاز به انعطاف پذیری به وجود آمده است. این انعظاف پذیری با سرعت بخشیدن در کسب ارزش با پروژه هوش تجاری بدست می آید. Agile Business intelligence دربردارنده استقرار فناوری های هوش تجاری مبتنی بر پردازش ابری و داشبوردهای کشف داده ها می شود که به کاربران امکان می دهد کار با داده ها را سریعا آغاز کنند و داده ها را مطابق با نیازهای خود تنظیم نمایند.

برای این که پروژه های توسعه هوش تجاری سنتی با نیازهای متغیر کاربر متناسب باشد، خیلی از سازمانها متودولوژی های رسمی را با استفاده از تکنیکهاو ابزارهای توسعه، تست و استقرار چابک نرم افزار پیاده سازی می کنند.

هوش تجاری چابک یکی از رویکرذهای هوش تجاری است که متدولوژی های توسعه چابک نرم افزار را برای سرعت بخشیدن و بهبود خروجی مجموعه اقدامات انجام شده در هوش تجاری را به کار می گیرد.

وقتی یک سازمان، هوش تجاری چابک را می پذیرد در اصل از توسعه دهندگان نرم افرار به شیوه چابک در تیم توسعه راهکار هوش تجاری استفاده می کند. با اقدامات Agile BI پروژه های هوش تجاری به یک سری از پروژه های کوچکتر تبدیل می شوند که با رویکرد پیوسته برنامه ریزی، توسعه و تست می شوند. این راهکارِ توسعه، تکرار شونده است و باعث بهبود مستمر می شود و به سازمان در سازگاری سریعتر با شرایط متغیر بازار و اهداف سازمانی کمک می کند. هر تکرار در پروژه هوش تجاری توسط تیم توسعه نرم افزار و صاحبان کسب وکار بازنگری می شود. این همکاری نزدیک بین فناوری اطلاعات و کسب وکار به ارتباط بهتر، اهداف بهتر تعریف شده و نتایج نهایی بهتر منجر می شود.

مانند هر راهکار چابک دیگر، هوش تجاری چابک هم سعی در کاهش هزینه کلی مالکیت دارد. به دلیل این که تکرارهای پروژه هوش تجاری به صورت مرتب منتشر می شوند. داشبورد هوش تجاری و انبار داده در چند هفته یا چند ماه پیاده سازی می شود که بسیار سریعتر از رویکرد آبشاری توسعه نرم افزار است.

در پایان باید گفت که با توجه به مزایایی که فناوری Agile BI دارد، پذیرش این فناوری یک گزینه نیست بلکه یک الزام است که دیر یا زود باید توسط شرکت ها به کار گرفته شود.

منبع : bi پلاس

نرم افزار هوش تجاری , داشبورد مدیران , داشبورد مدیریتی , گزارش ساز , نرم افزار داشبورد

نرم افزار کلیک ویو ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو , فیلم کلیک وی , دانلود کلیک ویو

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد ,دولت الکترونیک , معماری سازمان , سیستم ساز

One Response to “هوش تجاری چابک چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.