Data Blending چیست؟

نرم افزار هوش تجاری ,  داشبورد مدیران  , داشبورد مدیریتی  , گزارش ساز ,  نرم افزار داشبورد

Data Blending یکی از جدیدترین اصطلاحات در حوزه تحلیل داده ها است. Data Blending فرآیندی است که جدیدا مورد توجه شرکت های تحلیل کسب وکار و تحلیلگران قرار گرفته است.

دلیل این توجه ویژه این است که Data Blending روش سریع و سرراستی برای استخراج ارزش از داده های گرفته شده از چندین منبع داده است. این فرآیند می تواند به نشان دادن همیستگی بین مجموعه داده های مختلف کمک کند بدون این که نیازی به صرف زمان و هزینه زیاد برای فرآیندهای سنتی انبار داده باشد.

فرآیند Data Blending با جمع آوری داده ها از منابع مختلف داده شروع می شود. به محض این که این منابع معتبر بارگذاری شدند، مرحله بعدی ترکیب همه داده های مفید و مناسب در یک مجموعه داده (دیتا سِت) کاری است به شرطی که همه داده های غیرضروری و مزاحم کنار گذاشته شوند. به این فرآیند Data Blending می گویند. تصویر زیر نشان می دهد که چگونه سه جدول را به یک جدول استاندارد تبدیل کنیم.

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد  ,دولت الکترونیک , معماری سازمان ,  سیستم ساز

در دنیای مدرن کسب وکار Data Blending را می توان به سه مرحله زیر تقسیم کرد:

  1. اکستاب داده ها: شناسایی و دسترسی یافتن به داده های منابع داده
  2. پیوند داده ها: ترکیب داده های ویرایش شده برای استفاده و تحلیل مجدد
  3. پاکسازی داده ها: بازطراحی داده ها به فرمت قابل تحلیل و استفاده مجدد

این سه فرآیند را می توان تا زمانی که لازم باشد چندین بار تکرار کرد و داده ها را کم و زیاد کرد تا یک مجموعه داده مناسب بدست آید. باید این را در نظر داشت که Data Blending سه هدف اساسی دارد. اولین هدف آشکار کردن “آگاهی و بصرت عمیقتر” در داده های شماست. به این معنی که از چند منبع داده، دانش و اعتبار بیشتری را نسبت به یک منبع داده می توان بدست آورد.

هدف دوم در Data Blending توانایی قرار دادن داده های اقدام برانگیز (محرکِ اقدام) در دستان تحلیل کننده کسب وکار به صورت زمانبندی شده است. سومین و آخرین هدف توسعه مهارتهای تصمیم گیری بهتر توسط رهبران ارشد سازمان است. هدف آخر این اطمینان را فراهم می آورد که این افراد شرکت را به سمت فرصتها و منافعی که وعده داده شده پیش می برند.

منبع : bi پلاس

نرم افزار هوش تجاری , داشبورد مدیران , داشبورد مدیریتی , گزارش ساز , نرم افزار داشبورد

نرم افزار کلیک ویو ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو , فیلم کلیک وی , دانلود کلیک ویو

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد ,دولت الکترونیک , معماری سازمان , سیستم ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.