QlikView چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک سند QlikView روی یک QlikView Server منتشر می شود محتوای آن برای استفاده در دسترس کلیه کاربرانی که مجاز به دسترسی به آن هستند قرار می گیرد. QlikView به این ترتیب عمل می کند:

  • هنگامی که یک کاربر سند QlikView را برای اولین بار باز می کند، داده ها در حافظه بارگذاری می شوند. مجموعه داده فشرده شده و غیرمجتمع از روی دیسک بر روی RAM بخش QlikView Server بارگذاری می شود. این مخزن درون حافظه ای به عنوان مجموعه داده مبنا برای این کاربر اولیه و کاربران دیگری که متقاضی همان سند هستند عمل می کند. این مخزن تا زمانی که هیچ فعالیت کاربری در یک دوره زمانی از پیش تعریف شده رخ ندهد در حافظه باقی می ماند.
  • کاربران داده ها را از طریق انتخاب های انجام شده کاوش می کند. حالت انتخاب تعریف شده توسط کاربر یکی از مفاهیم اساسی QlikView است. هنگامی که کاربران بر روی بخش های مختلف یک سند QlikView کلیک می کنند در حقیقت مشخص می کنند که برای انجام تحلیل ها به چه بخش هایی از داده ها علاقمند هستند و از چه بخش هایی باید چشم پوشی شود. QlikView از یک مجموعه داده غیرمجتمع کاملا نمایه شده سود می برد. به این ترتیب که بر اساس هر حالت انتخاب، QlikView بطور دینامیک زیرمجموعه ای از کل داده های موجود برای سند را ارائه می کند. این کار بصورت آنی و به محض کلیک توسط کاربر صورت می گیرد.
  • بر اساس موارد انتخاب شده، بارگذاری فورا مجتمع می شود. بارگذاری QlikView در قالب اجتماعی از اشیای تعاملی و مبتنی بر درک مستقیم در رابط کاربر شامل نمودارها، گراف ها، اشکال و … صورت می گیرد. کاربران با این اشیا در اسناد QlikView و از طریق هر نوع سرویس گیرنده تحت پشتیبانی تعامل دارند. آنها همچنین می توانند اشیای اختصاصی خود را با استفاده از قابلیت های همکارانه QlikView ایجاد کنند.

نرم افزار هوش تجاری , داشبورد مدیران , داشبورد مدیریتی , گزارش ساز , نرم افزار داشبورد

نرم افزار کلیک ویو ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو , فیلم کلیک وی , دانلود کلیک ویو

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد ,دولت الکترونیک , معماری سازمان , سیستم ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.