QlikView 11 – کلیک ویو

QlikView 11 اکتشاف کسب و کار را به سطحی کاملا جدید ارتقا می دهد و کاربران را قادر می سازد تا به اشتراک گذاری اطلاعات با همکاران را راحت تر انجام دهند و از طریق قابلیت های مدیریتی پیشرفته تر و امکانات توسعه یافته برای استفاده از موبایل، پشتیبانی بهتری از سازمان های بزرگ به عمل آید. با QlikView 11 کاربران می توانند انواع جستجوها را انجام داده و از داشبوردها و تحلیل های دینامیک از روی هر دستگاهی استفاده کنند. آنها می توانند بصورت فردی یا گروهی انواع پرسش های مربوط به حوزه کسب و کار را طرح کرده و پاسخ آنها را دریافت کنند و از این طریق به درک بهتر و تصمیمات مناسب تری دست یابند. همچنین هنگامی که با پرسش جدیدی روبرو می شوند نیازی به مراجعه به متخصص ­IT برای طراحی پرس و جو یا گزارش جدید ندارند و به این ترتیب نقش متخصص IT به توسعه سرویس های شخصی هوش تجاری از طریق تنظیم و ارائه داده های مرتبط و در عین حال، حفظ امنیت، مقیاس پذیری و عملکرد تغییر می یابد.

۱- اکتشاف کسب و کار اجتماعی

اکتشاف کسب و کار اجتماعی کاربران را قادر می سازد تا در انجام جستجو و کاوش با یکدیگر همکاری داشته باشند. آنها می توانند در هر لحظه پرسش های مرتبط با کسب و کار خود را در قالب گروه های رسمی و غیررسمی مطرح و به آنها پاسخ گویند. همچنین کاربران برای کند و کاو داده ها و شناسایی روش های جدید برای درک و اکتشاف کسب و کار با یکدیگر همکاری دارند. اکتشاف کسب و کار اجتماعی به عنوان یک قابلیت جدید در QlikView 11 قابلیت های همکارانه قبلی در پلت فرم QlikView را توسعه داده و دربرگیرنده اشیای همکاری، بوک مارک های مشترک، یکپارچه سازی با Microsoft Office و نیز وب پارت های QlikView برای استفاده با Microsoft SharePoint است.

۲- جلسات همکارانه تصمیم گیرندگان را گرد هم می آورد

جلسات همکارانه کیفیت تصمیمات کسب و کار را بویژه برای کاربرانی که در مناطق جغرافیایی مختلف قرار دارند و در قالب گروهی به تحلیل اطلاعات و تصمیم گیری می پردازند افزایش می دهد. کاربران می توانند در هر لحظه بصورت مشترک با یک سند QlikView تعامل داشته و با یکدیگر به اشتراک انتخاب ها و بررسی سناریوها بپردازند و از این طریق به درک بهتر و راه حل های مناسب تری برای مسائل دست یابند. آنها حتی می توانند یک سند QlikView را با کسانی که لیسانس نرم افزار را ندارند نیز به اشتراک بگذارند. کاربر از طریق توزیع لینکی که فقط یک بار قابل استفاده است افراد را برای شرکت در جلسه دعوت می کند و از این طریق افراد شرکت کننده در طول مدت جلسه با یک برنامه مشترک QlikView کار می کنند، بدون اینکه نیازی به انتقال دستی کنترل از فردی به فرد دیگر باشد. جلسات همکارانه بر روی تبلت ها، تلفن های هوشمند، کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها قابل پیاده سازی می باشد.

۳- یادداشت ها امکان بهبود محتوای اصلی و ثبت سوابق مربوط به چگونگی تصمیم گیری را فراهم می کنند

با استفاده از یک شی همکاری جدید در QlikView 11 برای یادداشت گذاری، کاربران می توانند یکدیگر را در بحث های مربوط به محتوای QlikView دخیل کنند (شکل زیر). هر کاربر می تواند یادداشت هایی در ارتباط با هر یک از اشیای QlikView ایجاد کند و سپس سایر کاربران می توانند با افزودن نقطه نظرات خود بخث را ادامه دهند. آنها همچنین می توانند از انتخاب های خود عکس گرفته و آنها را ضمیمه بحث کنند تا سایرین بتوانند در هنگام مطالعه یادداشت ها و نظرات به همان موارد بازگردند. QlikView حالت هر شی (انتخاب های کاربر)، نویسنده یادداشت یا نظر و نیز زمان ثبت آن را ذخیره کرده و به این ترتیب سابقه ای از چگونگی اتخاذ تصمیم بوجود می آورد.

۴- تحلیل های مقایسه ای

QlikView 11 قابلیت های تحلیل مشارکتی QlikView را به سطحی کاملا متفاوت ارتقا می دهد.

۵- تحلیل مقایسه ای برای کسب بینش عمیق تر

با استفاده از تحلیل مقایسه ای در QlikView کاربران می توانند در هنگام تحلیل اطلاعات، به سرعت به انواع جدیدی از بینش کسب و کار دست یابند. آنها به راحتی می توانند انواع دیدگاه ها و حالت های مختلف انتخاب داده ها را با یکدیگر مقایسه کنند و از این طریق روندها و تفاوت ها را راحت تر شناسایی کنند. این امر به درک و شناخت بهتر الگوها، فرصت ها، تهدیدها و عملکرد کمک می کند.

۶- اکتشاف کسب و کار با استفاده از موبایل

قابلیت اکتشاف کسب و کار با استفاده از موبایل کاربران را قادر می سازد تا بینش و درک لازم از موقعیت های مختلف را کسب کرده و از مزایای حضور در یک مکان خاص در یک زمان مشخص بهره برداری کنند. QlikView بر روی موبایل امکان اکتشاف کسب و کار را از طریق ارائه کامل قابلیت های QlikView بر روی دستگاه های موبایل فراهم می کند.

۷- پشتیبانی از انواع پلت فرم های تبلت، قابلیت استفاده و کسب ارزش را ارتقا می دهد

با استفاده از امکان دسترسی کاربران به برنامه های QlikView از طریق مرورگرهای HTML5 بر روی تعدادی از انواع مختلف دستگاه های تبلت، سازمان ها می توانند قابلیت استفاده و ارزش بیشتری از سرمایه گذاری های خود در QlikView کسب کنند. در حقیقت کاربران بطور یکپارچه به امکانات کامل برنامه های QlikView بر روی تبلت ها، کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها دسترسی دارند و در عین حال برای ساخت نسخه های جدید برنامه برای هر پلت فرم موبایل خاص به توسعه دهندگان وابسته نیستند. QlikView 11 قابلیت های کامل QlikView بر روی موبایل را برای تبلت های دارای پلت فرم Apple iOS، آندروید و بلک بری ارائه می دهد.

۸- QlikView 11 از صفحات لمسی کوچک بطور بهینه استفاده می کند

دسترسی به QlikView بر روی تلفن های هوشمند با استفاده از مرورگرهای HTML5 باعث می شود تا قابلیت استفاده QlikView توسط کاربران افزایش پیدا کند. QlikView Server برنامه های QlikView را بر روی تلفن های هوشمند بصورت یک شی (مانند نمودار، گراف، لیست، نقشه یا …) در هر زمان نشان می دهد و کاربران می توانند شی مورد نظر را جهت مشاهده انتخاب کنند. این حالت نمایش تک شیئی برای دستگاه های دارای صفحات کوچک مانند تلفن های آیفون و اندروید تجربه بهتری برای کاربران فراهم می کند، بدون اینکه نیازی به ساخت مجدد برنامه ها توسط توسعه دهندگان باشد.

۹- پلت فرم تحلیلی سریع

با استفاده از قابلیت های اکتشاف کسب و کار عملا چیزی به عنوان کاربر نهایی وجود ندارد، بلکه هر کاربر شخصا آغازکننده همه چیز است و به عنوان یک نقطه غیرمتمرکز تولید اطلاعات عمل می کند. یک پلت فرم تحلیلی سریع به کاربران کمک می کند تا در نهایت سهولت و سرعت در ایجاد انواع تحلیل ها سهیم شوند، بدون اینکه نیازمند مشارکت گسترده و مستمر متخصصین IT باشد.

QlikView 11 شامل قابلیت های جدید و پیشرفته ای است که به خوبی احتیاجات متخصصین IT، توسعه دهندگان نرم افزار و نیز کاربرانی که قصد ساخت برنامه های تحلیلی مخصوص خود را دارند پاسخ می دهد. QlikView 11 همچنین پیشرفت هایی در گسترش پذیری و توسعه برنامه ها ایجاد کرده است.

۱۰- گسترش پذیری

QlikView 11 گسترش پلت فرم را برای توسعه دهندگان تسهیل می کند.

 • Document extensions روشی برای اجرای کدهای مرسوم فراهم می کنند.

از طریق سرویس گیرنده مرورگر Ajax، کاربران به شیوه ای به مراتب ساده تر و کارآمدتر با داده های سیستم های تحلیلی خارجی کار می کنند. آنها می توانند با داده های برگشتی از سیستم های تحلیلی دیگر بصورت کاملا مجزا در محیط QlikView کار کنند بدون اینکه به آن سیستم دسترسی داشته باشند. Document extensions همچون اشیای extension عرضه شده در QlikView 10 دارای قابلیت استفاده مجدد هستند و پس از ایجاد، به راحتی می توان در چندین سند QlikView از آنها مجددا استفاده کرد.

Document extensions روشی برای اجرای کدهای مرسوم فراهم کرده و با رابط برنامه نویسی (API) Ajax/ JavaScript در تعامل هستند. مثلا ممکن است توسعه دهنده بخواهد الگوهای استفاده از یک سند QlikView را با یک document extension که به Google Analytics مرتبط است پیگیری کند، بدون اینکه نمودار Google Analytics را بارگذاری نماید. یا ممکن است وی بخواهد کدی را که به یک شی خاص مرتبط نیست اجرا کند و یا نوار ابزار یا ردیف سربرگ ها را سفارشی سازی کند.

 • ·        الگوی شی QlikView Workbench Extension فرآیند توسعه را سرعت می بخشد.

توسعه دهندگان می توانند برای ساخت راحت تر و سریع تر اشیای QlikView extension در Microsoft Visual Studio از QlikView Workbench استفاده کنند. الگوی جدید پروژه Visual Studio شامل کلیه فایل هایی است که برای ساخت یک شی عملیاتی QlikView extension و انتشار آن در QlikView Server مورد نیاز است. این الگو همچنین شامل موارد زیر است:

 • راهنمایی در مورد روش سفارشی سازی اشیای QlikView extension
 • رابط کاربری برای ایجاد یک قاب مشخصات عادی برای اشیای extension
 • قابلیت تست extension ها از داخل Visual Studio

11- بهبود توسعه برنامه

QlikView 11 قابلیت های جدید و بهبودیافته ای برای ایجاد برنامه های QlikView در اختیار توسعه دهندگان و کاربران عادی قرار می دهد.

 • ·        یکپارچگی کنترل نسخه ها، فرآیند توسعه را تسهیل می کند.

از طریق دسترسی و استفاده مستقیم از یک سیستم کنترل منبع مرکزی مانند Microsoft Team Foundation Server از درون QlikView Desktop، مدیران سیستم و توسعه دهندگان می توانند کارآیی فرآیند توسعه برنامه را در هنگام مدیریت پروژه های بزرگ QlikView ارتقا دهند. توسعه دهندگان QlikView با استفاده از یک گزینه جدید در منوی File یک سند QlikView را به یک سیستم کنترل منبع متصل می کنند و این سیستم امکان پیگیری و لغو تغییرات را فراهم می سازد. به علاوه، این سیستم می تواند تغییرات اعمال شده توسط چندین توسعه دهنده را با یکدیگر ادغام کند. هر یک از اجزای سند QlikView مانند تعاریف شی رابط کاربر، اسکریپت و مشخصه ها بصورت جداگانه ذخیره سازی می شود و از این رو امکان پیگیری تغییرات آن بصورت مستقل میسر است.

 • ·        بهبود ایجاد شده در جعبه های محاوره ای Ajax ساخت اشیای QlikView را تسهیل می کند.

ساخت اشیای QlikView (مانند نمودارها، گراف ها، لیست ها و …) در سرویس گیرنده مرورگر Ajax بویژه برای کاربران غیرمتخصص بسیار راحت تر از قبل است. اکنون توسعه دهندگان و کاربران عادی QlikView می توانند با استفاده از جعبه های محاوره پیشرفته تر، کشیدن و رها کردن و امکانات طراحی چیدمان مشاهده ای، اشیای معمولی یا extension ایجاد کنند که می توان بصورت مشترک و در قالب اشیای همکارانه از آنها استفاده کرد. QlikView همواره آن دسته از آیتم های منو را که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار گرفته اند در بالاترین سطح و سایر آیتم ها را در زیر آن نشان می دهد.

 • ·        کنترل ابعاد در نمودارها بصورت تک به تک، نمایش داده ها را در نمودار تسهیل می کند.

کنترل ابعاد در نمودارها بصورت تک به تک توسعه دهندگان را قادر می سازد تا در یک نمودار، راحت تر به انجام مقایسات معنی دار بین ابعاد بپردازند. آنها می توانند کمترین و بیشترین مقادیر، مقادیر اولیه و … را در یک نمودار به شیوه آسان تری به نمایش درآورند. در حالی که در نسخه های قبلی QlikView این کار می بایست با استفاده از ماکروها و توابع پیشرفته انجام گیرد.

 • ·        امکانات متاداده افزوده شده برای توسعه دهندگان به بهبود تجربه کاربران کمک می کند.

توسعه دهندگان می توانند هنگام ساخت یا تغییر برنامه های QlikView در مورد ابعاد و عبارات موجود در هر نمودار یادداشت گذاری کنند و از این راه توضیحات کافی در مورد محتوا و زمینه هر یک از اجزای نمودار را در اختیار کاربر قرار دهند. مثلا وقتی کاربران بر روی محور افقی یا عمودی در نمودار توقف کنند بتوانند توضیحات مربوط به ابعاد و عبارات هر محور را مشاهده کنند. این قابلیت جدید امکانات مربوط به یادداشت و برچسب گذاری که در QlikView 10 ارائه شده است را گسترش می دهد.

 • ·        بهبود گزینه های مربوط به چیدمان، ساخت برنامه های QlikView را تسهیل می کند.

در QlikView 11 چندین مورد بهبود ایجاد شده که در نتیجه آن ساخت برنامه های QlikView برای توسعه دهندگان و کاربران عادی راحت تر شده است:

 • بهبودهای ایجاد شده در اشیای ظرف، باعث شده تا از فضای صفحه استفاده بهتری به عمل آید. اشیای ظرف ابزاری برای نمایش مجموعه ای از فکت ها از مناظر مختلف و در قالب یک شی منفرد و با صرفه جویی در فضای استفاده شده در اختیار طراحان QlikView قرار می دهند. در QlikView 11 طراحان می توانند با قرار دادن چندین شی در یک سربرگ و بهم چسباندن آنها در قالب یک شبکه رابط های کاربری کارآمدتر و موردپسندتری ایجاد کنند و از این طریق کاربران از یک زمینه نمایش یکپارچه بهره مند شوند.
 • قابلیت فعال سازی شرطی ابعاد و عبارات، باعث بهبود تجربه کاربر شده است. توسعه دهندگان می توانند از طریق کار کردن با اشیای QlikView و بر مبنای فعالیت ها و یا نقش کاربر، موارد انتخاب شده توسط وی و یا شرایط اصولی داده ها یک زمینه اصلاح شده فراهم کنند. آنها همچنین می توانند شرط هایی را مشخص کنند تا استفاده از یک بعد یا عبارت در یک نمودار، استفاده از یک جدول و … بر اساس هر معیار دلخواه کنترل شود.
 • بهبود قابلیت حرکت بین سربرگ ها پیدا کردن محتوای QlikView را آسان تر کرده است. در سرویس گیرنده Ajax، شیوه حرکت کاربران در یک سند QlikView از یک صفحه به صفحه دیگر بهبود یافته است. کاربران می توانند صفحه مورد نظر خود را از طریق جستجوی سربرگ ها و یا انتخاب از یک منوی کشویی پیدا کنند. علاوه بر این، افزودن صفحات جدید توسط کاربران به راحتی امکان پذیر است.

۱۲- پلت فرم سازمانی

علاوه بر اینکه پلت فرم اکتشاف کسب و کار منافعی نظیر درک و بینش از موقعیت های مکانی مختلف، پویایی و ایجاد یک محیط اجتماعی و همکارانه را ارائه می دهد، باید الزامات IT شامل مکانیسم های امنیتی برای حفاظت از داده های حساس، امکان مدیریت سریع انبوهی از داده ها و فراهم کردن ابزارهای مدیریتی پیشرفته و در عین حال با استفاده آسان نیز در آن مورد توجه قرار گیرد. در QlikView 11 قابلیت های جدید و بهبودیافته ای با هدف بهبود عملکرد پروژه های با مقیاس بزرگ و تسهیل استفاده توسط متخصصین IT جهت مدیریت و تأمین امنیت آن طراحی شده است.

۱۳- بهبودهای عملکردی

QlikView 11 چندین قابلیت جدید و توسعه یافته برای بهبود عملکرد سیستم ارائه می دهد.

 • ·        بهبودهای ایجاد شده در عملکرد Publisher باعث دسترسی به داده های تازه تر می شود.

QlikView 11 چندین پیشرفت عمده در بخش QlikView Publisher که برای بارگذاری مجدد اسناد QlikView و توزیع برنامه های فرعی QlikView بکار می رود ایجاد کرده است. به این ترتیب که عملکرد بارگذاری مجدد، حلقه زنی و کاهش وظایف QlikView Publisher بطور قابل ملاحظه ای بهتر شده بطوری که عملکرد QlikView Publisher در QlikView 11 در مقایسه با QlikView 10 حدودا به میزان ۴۰ درصد بهبود یافته است.

 • ·        بهبودهای ایجاد شده در متعادل سازی بار، پیچیدگی و هزینه ها را کاهش می دهد.

الگوریتم جدیدی که برای متعادل سازی بار در پروژه هایی که از QlikView Web server استفاده می کنند اضافه شده به مدیران سیستم QlikView کمک می کند تا بهتر بتوانند بر خوشه ای از QlikView Server ها اعمال مدیریت کنند. QlikView Web Server می تواند به روش های مختلف ترافیک را هدایت کند: بصورت تصادفی یا بر اساس میزان استفاده از RAM و یا CPU. این فاکتورها بصورت بهم پیوسته عمل می کنند. مثلا مدیران سیستم می توانند محیط را بگونه ای پیکربندی کنند که یک برنامه بزرگ QlikView به سمت سروری که علیرغم برخورداری از فضای دیسک بالا بیش از اندازه بار پردازشی دارد هدایت نشود.

 • ·        جزئی تر شدن خوشه بندی باعث استفاده بهینه از منابع کامپیوتری بهینه می شود.

به کمک خوشه بندی جزئی تر، مدیران سیستم QlikView در پروژه هایی که با حجم عظیمی از داده ها سر و کار دارند می توانند هزینه ها و پیچیدگی را با بهینه سازی منابع کاهش دهند. آنها می توانند در مورد اینکه کدام نقاط در یک خوشه به اجرای کدام اسناد می پردازند کنترل داشته باشند. به عنوان مثال آنها می توانند تعیین کنند که اسناد QlikView بزرگتر به سرورهای بزرگتر تخصیص یابند و یا برای بارهای کوچک تر استفاده بهتری از اجزای سخت افزاری داشته باشند.

۱۴- تسهیل مدیریت

QlikView 11 از طریق برخی قابلیت های بهبود یافته، مدیریت سیستم را برای مدیران آسان تر کرده است.

 • ·        QlikView Management Console باعث صرفه جویی در زمان مدیر سیستم می شود.

رابط کنسول مدیریتی یکپارچه QlikView 11 بهبود قابل ملاحظه ای در سرعت و سهولت استفاده بوجود آورده است. به این منظور در بعضی از بخش ها مانند جستجو و فیلتر وظایف، ثبت سوابق اجرای وظیفه در صفحه وضعیت، الگوهای وظیفه، ویزاردها و نیز اطلاع رسانی وقایع (مثلا از کار افتادن سرویس) تغییراتی ایجاد شده است.

 • ·        طراحی مجدد AccessPoint به متخصصین IT کمک می کند تا از کاربران عادی پشتیبانی بهتری به عمل آورند.

AccessPoint پورتال QlikView است که کاربران از طریق آن می توانند برنامه های QlikView مجاز را پیدا کرده و به آنها دسترسی داشته باشند. با QlikView 11، AccessPoint محیطی بیشتر دیداری و کاربرپسند را برای افرادی که به برنامه های QlikView بر روی QlikView Server دسترسی دارند فراهم می کند (شکل زیر). قابلیت های بهبودیافته و جدیدی که ارائه شده عبارتند از: طراحی سریع تر و پیشرفته تر، امکان تخصیص مشخصه های وصفی به اسناد برای تسهیل جستجو و سازمان دهی آنها، جستجوی برنامه ها و انتخاب “علاقمندی ها”، مرتب کردن راحت تر برنامه ها در نمایی با جزئیات کامل و نیز افزودن توضیحات قابل جستجو یه یک سند.

 • ·        ارتقای رابط برنامه نویسی سرویس های مدیریتی QlikView، امکان تنظیمات خودکار بیشتری فراهم می کند.

با ارتقای رابط برنامه نویسی سرویس های مدیریتی QlikView مدیران سیستم می توانند تنظیمات خودکار محیط QlikView را بهبود دهند. این رابط برنامه نویسی توسعه دهندگان و مدیران سیستم را قادر می سازد تا از طریق برنامه نویسی با سرویس مدیریت QlikView مرتبط بوده و ابعاد مختلف QlikView Server و مدیریت QlikView Publisher را اتوماتیک یا سفارشی سازی نمایند.

QlikView 11 شامل بیش از ۵۰ فراخوانی جدید برای رابط برنامه نویسی سرویس های مدیریتی QlikView است که از خودکارسازی در حوزه هایی مانند مدیریت شی همکاری، جستجو و صحه گذاری کانکتور سرویس دایرکتوری و import کردن وظایف پشتیبانی می کنند. QlikView 11 از مدیریت از راه دور، دسترسی به فایل های ثبت وقایع، پیکربندی لیسانس QlikView Server و QlikView Publisher و مدیریت دسترسی بخش نیز پشتیبانی به عمل می آورد.

۱۵- مدیریت امنیت

QlikView 11 تعدادی قابلیت جدید و پیشرفته در اختیار مدیران سیستم قرار می دهد تا امنیت محیط QlikView را تأمین کنند.

 • ·        بررسی در سطح سند دقت آن را افزایش داده و ریسک را کاهش می دهد.

در هنگام سر و کار داشتن با داده های حساس کسب و کار، مهمترین مسأله ای که ذهن به آن معطوف می شود مدیریت ریسک است. تنظیمات اختیاری جدیدی که در QlikView Management Console گنجانده شده مدیران سیستم را قادر می سازد تا فعل و انفعالات کاربران را به شیوه مؤثرتری مورد بررسی قرار دهند. آنها می توانند با بررسی استفاده های انجام شده از طریق پیگیری اینکه کدام کاربران به کدام اسناد دسترسی داشته اند و نیز مرتبط کردن این تحلیل با تحلیل های قبلی، دقت نتایج بررسی ها را افزایش دهند. بررسی استفاده از QlikView نه فقط در سطح سیستم بلکه در سطح سند نیز برای مدیران امکان پذیر است.

 • ·        دانلود جزء به جزء و کنترل export، قابلیت های اداره سیستم را افزایش می دهد.

مدیران QlikView با تعیین امتیازاتی برای دانلود سند و/ یا export داده ها قابلیت های مدیریتی و کنترلی بهتری بدست می آورند. این امتیازات می تواند هم در سطح سند و هم در سطح کاربر تخصیص داده شود.

۱۶- تولید فایل داده QlikView  در Publisher باعث می شود که تأمین امنیت و مدیریت داده ها بطور متمرکز آسان تر شود

مدیریت متمرکز داده ها برای معماران و توسعه دهندگان QlikView به مراتب آسان تر از قبل شده است. آنها می توانند با ایجاد لایه های QVD (فایل داده QlikView) از یک QlikView Publisher متمرکز و سروری داده ها را مدیریت کنند. توسعه دهندگان و معماران می توانند QVD ها را از طریق اسکریپت ایجاد کنند، بدون اینکه نیازی به اعمال مدیریت اضافی روی یک QVW (فایل QlikView) صرفا با هدف ساخت QVD باشد. مدیران QlikView بصورت اختیاری می توانند با استفاده از این مکانیسم به QVD ها امنیت NTFS (سیستم فایل فناوری جدید) تخصیص دهند.

نرم افزار هوش تجاری , داشبورد مدیران , داشبورد مدیریتی , گزارش ساز , نرم افزار داشبورد

نرم افزار کلیک ویو ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو , فیلم کلیک وی , دانلود کلیک ویو

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد ,دولت الکترونیک , معماری سازمان , سیستم ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.