SSIS و کاربرد آن در پروژه

شرکت ماکروسافت سرویس SSIS را برای ایجاد راه‌حل‌های مختلف جهت مدیریت و انتقال داده‌ها فراهم کرده است.

با یک مثال به معرفی بهتر SSIS می‌پردازم؛ فرض کنید توسط  SSAS یک پروژه‌ی بزرگ سازمانی که شامل چندین Cube، Dimension، KPI و … است، ایجاد کرده‌اید و از آنجایی که در این پروژه از روش ذخیره‌سازی MOLAP استفاده شده، در هر بار به روز رسانی داده‌ها در انبار داده باید مکعب‌های داده و ابعاد نیز پردازش شوند. از طرفی نه درست است و نه منطقی که کاربر نهایی هر روز وارد SSAS شود و Solution را پردازش کند.

بهترین روشی که برای حل این مشکل معرفی می‌شود، استفاده از SSIS است. در SSIS با ایجاد یک Package و استفاده از کامپننت‌های مربوطه این کار به راحتی انجام می‌شود. کاربرد SSIS تنها برای پردازش Solution‌ها نیست. در واقع SSIS یک پلت‌فرم (Platform) سطح بالا برای فراهم کردن راهکارهای مختلف جهت مدیریت و انتقال اطلاعات است. از این سرویس برای کپی کردن یا دانلود فایل، ارسال و دریافت ایمیل، به‌روز رسانی انبار داده، پاکسازی و کاوش در داده‌ها، مدیریت شیء‌ها  (Objects) و داده‌های SQL استفاده می‌شود. علاوه بر این SSIS توانایی استخراج (Extract) و تبدیل کردن (Transform) داده‌ها از فایل‌های داده‌ای XML و منابع داده رابطه‌ای و بارگذاری (Load) در یک یا چند مقصد را دارد. 

گرافیکی بودن ابزارها از دیگر مزایای SSIS است. به سادگی می‌توان از این ابزارها برای ساخت Package استفاده نمود بدون نیاز به حتی یک خط کد نویسی! البته در صورت نیاز به کد نویسی ابزار و شرایط آن فراهم است.

هر پکیج دارای یک یا چند کامپننت است که می‌توانند به تنهایی و یا با ترکیبی از هم اجرا شوند. هر پکیج نیز می‌تواند به تنهایی یا با هماهنگی با سایر پکیج‌ها اجرا شود.

نرم افزار هوش تجاری , داشبورد مدیران , داشبورد مدیریتی , گزارش ساز , نرم افزار داشبورد

نرم افزار کلیک ویو ,آموزش کلیک ویو , هوش تجاری کلیک ویو , فیلم کلیک وی , دانلود کلیک ویو

نرم افزار مدیریت فرایند ها , مدیریت فرایند , سامانه ساز , پنجره واحد ,دولت الکترونیک , معماری سازمان , سیستم ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.